1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 26
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Zoja 62

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-10-10, 19:40   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Joanna, z ust mi wyjęłaś.....

Ewa, co u Ciebie?
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Zoja 62

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-09-21, 22:37   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Ewa, co słychać na froncie?
Jesteś po chemii?
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Zoja 62

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-02-17, 22:15   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Ewa, wszyscy "normalni" lekarze się nas boją ... :-D

Mnie pulmonolog nawet nie osłuchał, kazał zrobić spirometrię i oznajmił: - przecież pani jest onkologiczna, proszę do mnie się zgłaszać tylko w razie konieczności "
nic dodać, nic ująć, był czas przywyknąć ;)
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Zoja 62

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-11-28, 09:01   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy, mały stresik weź za fraki i wywal za okno!

Też będę trzymać kciukasy w piątek. I oczywiście po wizycie dasz znać, dobra?
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Zoja 62

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-04-02, 16:47   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Ewa, Gazda ma rację, prof. Składowski jak najbardziej, on tam wszystkim kieruje. Ja mam do niego ogromne zaufanie a rozmawiałam z nim tylko raz, przed przyjęciem na radioterapię.
Powodzenia!

[ Dodano: 2012-04-02, 16:48 ]
A i jeszcze jedno, widziałam w Gliwicach pacjenta, którego operowała dr Hajduk w Zabrzu - chyba tam pracowała - i był to naprawdę majstersztyk!
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Zoja 62

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-03-14, 11:49   Temat: Ciąża i rak nosogardła
A właśnie wczoraj się zastanawiałam, czemu się tak długo nie odzywasz?

Super Ewuniu, w kwietniu też będzie ok, czego z całego serca Ci życzę :-D



[następne komentarze]
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Zoja 62

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-01-22, 13:04   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy, no wiadomo, że będzie dobrze :-D

Ja mam 3-go kontrolne MRI i fotografię płuc, to już 2 lata od operacji....aż mi się wierzyć nie chce!

Powodzenia :-D
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Zoja 62

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-12-26, 23:58   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Witaj Ewuniu!
Ja byłam 9-go w Gliwicach i wypytałam moją onkolog o te różne przypadłości - w listopadzie zaliczyłam ropnia na policzku, o smarkaniu nie wspomnę, bo mam wrażenie, że z nosa będę miała lada dzwon pędzel - i łopatologicznie mi wyłożyła, że niestety.....będą nas łatwiej łapały różne dolegliwości. Jest to "długoterminowy" efekt naświetlania.
Antybiotyk też już zaliczyłam 2x po skończeniu leczenia a nigdy mi się to nie zdarzało.

Ewcia, musimy to przetrwać, nie ma innej opcji.

Pozdrawiam :-D
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Zoja 62

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-10-26, 14:23   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy, bo robi się tak: ja dzwonię już po 7-mej i się rejestruję. Potem spokojnie, bez zadyszki, zjawiam się w IO wele 12-tej i czekam maksa 15 minut albo okazuje się, że już mnie wołali i w związku z tym w ogóle nie czekam :-D

Nauczyli mnie sami, kiedy zjawiłam się w poradni o 8.30 a przyjęta byłam przed 16-tą. Wtedy postanowiłam, że śmierć frajerom i ....jak wyżej.

Trzymam palce, żebyś się spotkała z Gazdą :-D
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Zoja 62

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-07-31, 11:25   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Ewcia....super :-D

W Gliwicach jest właśnie przerażające to czekanie, chociaż mnie ostatnio się udało, czekałam raptem 15 minut ale też przyjechałam do poradni dopiero o 11-tej.

Wagą się nie przejmuj, wraca powoli ale wraca.
Całuski dla - już nie malutkiej ;) - córci.



[następne komentarze]
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Zoja 62

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-06-06, 14:47   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Witaj Ewcia!
Popatrz, jak ten czas leci...Lideczka to już prawie kobieta ;)
To, że buzia Cię boli to normalne. Unikaj ostrych przypraw, ja dopiero teraz - po roku - opycham się śledziami, cebulką i pomidorami, wcześniej to było niemożliwe.
Ewcia, chroń koniecznie skórę - mówię to z autopsji, po spacerze na słonku wylazły mi na szyi obrzydliwe plamy, na drugi dzień co prawda zlazły ale widok był niemiły.
Na temat zmian klimatycznych się nie wypowiadam, bo nie mam wiedzy na ten temat.
Trzymaj się i ucałuj Lideczkę w czubek noska :)
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Zoja 62

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-06-05, 22:36   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy, co u Ciebie? Jak się czujesz? Byłaś u laryngologa?
Pozdrawiam :)
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Zoja 62

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-05-24, 19:08   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy, nie chcę się wypowiadać autorytatywnie, bom nie fachowiec ale mnie dopadło 4 miesiące po zakończeniu naświetlania. Bolały mnie okrutnie kości twarzy po jednej stronie - tej więcej naświetlanej -bolało mnie ucho, miałam zawroty głowy i słaba byłam jak kapeć. Okazało się, że są to objawy uboczne radioterapii. Onkolożka z Gliwic zapisała mi antybiotyk - Dalacin C - w kontrolnym MRI nic nie wyszło, deczko się pomęczyłam i przeszło.
Tak to wyglądało u mnie. Po kontroli u lekarza będziesz wiedziała, co się dzieje, choć boję się, że laryngolog odeśle Cię do onkologa, oni po prostu się nas boją.
Postaraj się mimo wszystko więcej odpoczywać, ja wiem, że dziecię ma swoje prawa ale nie powinnaś się forsować.
Buziaczek dla malutkiej i trzymaj się mocno :)
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Zoja 62

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-05-06, 22:25   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Bluesy, co u Ciebie? Jak Twoja buzia, lepiej?
Byłam dziś na kontroli w IO, jest lepiej niż ostatnio, jama ustna goi mi się :) choć lekarka mnie "pocieszyła", że jeszcze długo może być różnie, raz lepiej raz gorzej.
A tak przy okazji, to nie mogłam dać sobie rady z grzybem, zalągł się skubany i nic go nie ruszało ani Nystatyna ani Flukonazol,w akcie desperacji zaczęłam pędzlować sobie dziób zwykłym Aphtinem .......i wreszcie ulga, grzyb chyba zaczyna podawać tyły :)
Pozdrawiam Ciebie i Twoje dzieciaczki :)
  Temat: Ciąża i rak nosogardła
Zoja 62

Odpowiedzi: 361
Wyświetleń: 231757

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-04-08, 22:21   Temat: Ciąża i rak nosogardła
Ewa, ja płukałam bardzo długo jamę ustną mieszanką stosowaną w szpitalu, czyli witamina A+D3 z gliceryną i miętą. Receptę na pewno dostałaś, może Ci też przepisać lekarz rodzinny.Niestety, to są skutki uboczne terapii i trzeba je po prostu przetrzymać. Ja mam do tej pory dyskomfort a jestem już 10 miesięcy po radioterapii. Z leków p/bólowych mogłam stosować tylko diclofenac, po innych miałam sensacje - może spróbuj,jeśli nie jesteś uczulona. Trochę później lekarka z poradni p/bólowej doradziła mi płukankę o nazwie Glimbax, można ją dostać bez recepty i też jest oparta na diclofenacu,działa p/bólowo.
Ewuniu, cierpliwości, dieta bez ostrych przypraw, raczej płynna i na pewno to wszystko minie.
Powodzenia :)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group